Текст: Слава Р., перевод: Акрил, источники: Правозахисний ЛГБТ Центр «Наш світ» , Верховної Ради України, Національний ЛГБТІ-консорціум
Текст українською нижче
13 марта в парламенте зарегистрировали законопроект №9103 «Об институте регистрируемых партнерств». Это позволит квир*парам, которые не могут заключить брак, зарегистрировать партнерство и получить некоторые права.
Правозащитные и ЛГБТК+ организации проводят общественную кампанию по поддержке законопроекта, лоббируют вопрос партнерств на международном уровне, проводят встречи с представите_льницами государства и готовят открытые письма в госорганы.
10 июня Министерство социальной политики Украины поддержало законопроект и предложило некоторые доработки.Также законопроект поддержал Комитет молодежи и спорта, Комитет по европейской интеграции, Министерство финансов и Госпогранслужба. К сожалению, Министерство обороны Украины высказалось отрицательно, несмотря на существование более 300 ЛГБТК+ военных в рядах ВСУ.
Важным событием стало 1 июня, когда ЕСПЧ вынес решение по иску «Маймулахин и Марков против Украины», который был подан еще в 2014 году. Суд признал нарушение прав однополой пары, которая не смогла заключить брак в Украине. Таким образом данное решение фактически обязывает Украину изменить законодательство и признать гражданские партнерства для однополых пар.
Подробнее о том, что может означает для Украины решение ЕСПЧ, можно прочитать анализ на сайте «Змина» или следить за развитием ситуации на сайте «Национального ЛГБТИ-консорциума».
В Україні зростає державна підтримка законопроекту про громадянські партнерства
13 березня у парламенті зареєстрували законопроект №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Це дозволить квір*парам, які не можуть укласти шлюб, зареєструвати партнерство та отримати деякі права.
Правозахисні та ЛГБТК+ організації проводять громадську кампанію з підтримки законопроекту, лобіюють питання партнерств на міжнародному рівні, проводять зустрічі з представниками держави та готують відкриті листи до держорганів.
10 червня Міністерство соціальної політики України підтримало законопроект і запропонувало деякі доопрацювання. Також законопроект підтримав Комітет молоді та спорту, Комітет з європейської інтеграції, Міністерство фінансів та Держприкордонслужба. На жаль, Міністерство оборони України висловилося негативно, незважаючи на існування понад 300 ЛГБТК+ військових у лавах ЗСУ.
Важливою подією стало 1 червня, коли ЄСПЛ виніс рішення за позовом «Маймулахін та Марків проти України», який було подано ще 2014 року. Суд визнав порушення прав одностатевої пари, яка не змогла одружитися в Україні. Таким чином, це рішення фактично зобов’язує Україну змінити законодавство і визнати громадянські партнерства для одностатевих пар.
Докладніше про те, що означає для України рішення ЄСПЛ, можна прочитати аналіз на сайті «Зміна» або стежити за розвитком ситуації на сайті «Національного ЛГБТІ-консорціуму».