8 грудня —  День гордості пансексуальних людей 2022

8 грудня —  День гордості пансексуальних людей

Пансексуальність —  термін, який використовується для опису романтичного/сексуального потягу до людей незалежно від гендера. Пансексуальність як поняття з’явилося пізніше бісексуальності і почало вживатися тим частіше, чим підвищувалася видимість небінарних людей і квір-теорія ставала популярнішою в ЛГБТКІА+ спільноті.

Крім двох названих сексуальних орієнтацій, існує ще безліч інших термінів, що описують досвід за межами гетеро- і гомосексуальних визначень. Пропонуємо познайомитись зі статтею «Як зрозуміти, що я асексуал, пансексуал чи сапіосексуал? Путівник по типах сексуальності та орієнтаціях»* від «Заборона Медіа», в якому розповідається про концепт ідентичності та різні сексуальні орієнтації.

Вітаємо всіх пансексуальних людей із цією датою! Пансексуальні люди важливі і цінні, і їхній унікальний досвід заслуговує на те, щоб не губитися в абревіатурі «ЛГБТ», а згадуватися окремо.

*Примітка: у статті вживається некоректна мова і в деяких місцях експертка відображає медикалістську позицію. Тим не менш, текст представляється цікавим тим, що там зібрано «нові терміни» і посил матеріалу в цілому позитивний.