17 липня — день народження Транс*Коаліції 2022

Текст: Лі
Переклад: Акріл

Сьогодні Транс*Коаліція відзначає день народження. Нам виповнюється 9 років! Коаліція була створена у 2013 році в Україні, в рамках транс* табору, який проходив у Карпатах з 17 по 23 липня. З того часу нас поєднують спільні цінності: депатологізація, ненасильство, фемінізм та інтерсекційний підхід до активізму.

У контексті повномасштабного вторгнення Росії в Україну, нам особливо важливо підкреслити, що місце народження нашої організації — це Україна.

До сьогоднішньої дати ми вирішили розповісти про те, чим наша організація може бути вам корисною. Будемо вдячні, якщо прочитаєте самі і поширте у сториз!

Текст на русском тут.

Гаряча лінія

Наприклад, ви збираєтеся переїжджати до іншої країни; хочете дізнатися про доступність гормональних препаратів; шукаєте адреси ком’юніті-центрів; плануєте заздалегідь познайомитися з місцевими активіст_ками або потрібна допомога з пошуком житла.

Чим ми можемо допомогти: допоможемо зв’язатися з місцевими активіст_ками та організаціями, які зорієнтують заздалегідь або на місці; розкажемо про доступні варіанти допомоги, у тому числі психологічної, юридичної та гуманітарної.

Новини про становище транс*людей

Наприклад, ви є транс* або небінарною людиною; вам важливо стежити за політичною ситуацією у світі; у вас є друзі або знайомі в інших країнах, з якими обмінюєтеся новинами або хотілося б отримувати інформацію на транс*тематику в регіоні КЦАСЄ з одного джерела, не витрачаючи час на пошук.

Чим ми можемо допомогти: хоч ми і не працюємо як оперативне інформаційне агентство, але зате ми ретельно перевіряємо всю інформацію, зіставляємо кілька джерел, і звертаємо особливу увагу на коректну та інклюзивну мову при перекладі.

Нетворкінг

Наприклад, ви займаєтеся активізмом індивідуально або у невеликій ініціативі; ви співробітни_ця або волонтер_ка НКО; вам важливо налагоджувати контакти з іншими організаціями або хочеться мати професійну спільноту та потенційних союзниць для спільної роботи.

Чим ми можемо допомогти: надати контакти активіст_ок і волонтер_ок (звісно ж, якщо вони на це згодні) з вашої чи іншої країни, поділитися інформацією про події для активістів на регіональному та міжнародному рівнях, запрошувати на наші заходи.

Інформація про проекти

Наприклад, ви запускаєте активістський проект або шукаєте організації для спільної роботи; вам цікаво чи написали брошуру на певну тему; чи випробували певну адвокаційну стратегію або як організували роботу з лікарями?

Чим ми можемо допомогти: надати контакти активіст_ок та ініціатив, поділитися посиланнями на проекти, які нам відомі. Безумовно, ми не маємо всієї інформації і будемо раді, якщо ви ділитиметеся нею з нами! Але ми дійсно зацікавлені і намагаємося стежити за новинами колежан_ок.

Історія активізму

Наприклад, ви журналістка та/або активістка або ви шукайте інформацію про транс*активізм десятирічної давності і раніше в країнах Кавказу, Центральної Азії та Східної Європи. 

Чим ми можемо допомогти: Коаліція існує з 2013 року, а активістки, які її створили, займалися активізмом задовго до цього. Ми застали зміну різних політичних програм, поширення ідей депатологізації та включення небінарності в транс*активізм, перші регіональні транс*конференції, адвокаційну роботу та роботу над клінічними протоколами в різних країнах. Якщо ви шукаєте відомості про будь-який процес у країнах регіону КЦАСЄ*, то ми розповімо самі або постараємося зв’язати вас з людьми, які знають більше.